Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna Miasto Warszawa Online
Nasza warszawa Online

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kupno samochodu z zagranicy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Wolna Strefa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arje1979
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 09:37    Temat postu: Kupno samochodu z zagranicy Odpowiedz z cytatem

Widziałam, że jest wątek motoryzacja i postanowiłam założyć trochę inny. Nie znalazłam na tym forum takiego i do końca nie jestem pewna, czy się on tutaj nadaje. Ale z drugiej strony, może okaże się, że ktoś mi coś poradzi i kobiety wcale nie są takie zielone w kwestiach motoryzacyjnych, jak się powszechnie uznaje. Planuję kupić samochód, ale za bardzo się na tym nie znam. Wiadomo, że najlepiej poprosić znajomego faceta, żeby ogarnął temat i załatwił za mnie. Ale z drugiej strony pomyślałam, że przecież każdy temat jest do opanowania i może sama dam radę to załatwić? Czy któraś z was może mi coś poradzić? Brać się w ogóle za to samodzielnie, czy od razu skapitulować? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc...
Reklama

Wysłany: Sro Sty 18, 2017 09:37    Temat postu:

Powrót do góry
NightCity
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro bierzesz pod uwagę taki zakup to musisz widzieć o nowych zmianach w podatku akcyzowym, wprowadzonych w tym roku przez Ministerstwo Finansów. Wcześniej liczyło się to od wartości samochodu, jednak tym razem akcyza będzie zależała od pojemności silnika i roku produkcji. Dlatego aby łatwo obliczyć, ile by to wynosiło w konkretnym przypadku, możesz sobie obliczyć akcyzę za auto na kalkulatorze na kalkulator-akcyzy.pl/. Dzięki temu nie będziesz tracić cennego czasu na obliczenia tylko w ciągu chwili, otrzymasz kwotę jaką trzeba będzie zapłacić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arabella
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2017 09:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie podatek akcyzowy może skutecznie zniechęcić nas do sprowadzania samochodów z zagranicy. Z resztą z tego co pamiętam, jeszcze kilka lat temu w naszym kraju panował prawdziwy boom na auta z USA. Jednakże sama wolę pójść do salonu, zobaczyć samochód, wykonać jazdę testową i dopiero wówczas mogę podjąć decyzję o zakupie. Mamy dzisiaj ogromny wybór marek na naszym rynku, ale sama najchętniej postawiłabym na taką opcję jak Bawaria Motors MINI. Zarówno w Warszawie, jak i Jankach oraz Katowicach znajdziemy salony tej marki i możemy tam znaleźć szeroki wybór pojazdów, nie tylko nowych, ale również używanych. Warunki zakupu są naprawdę interesujące, a co ważne, bardzo podoba mi się zarówno linia tych aut, jak i ich wyposażenie.
Powrót do góry
Ajlar
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2017 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie jakoś wcale te sprowadzane samochody nie przekonują. Nie wydaje mi się, aby auto kupione w Polskim salonie było gorsze. Ja własnie szukam auta dla siebie i upatrzyłam sobie taką skodę http://moto.gratka.pl/tresc/skoda-octavia-ii-kombi-2-0-tdi-salon-21825682.html#484f43842fca1eaa,1?mg . Co sądzicie na temat tego auta? Potrzebuje auto rodzinne a kombi chyba sie najlepiej do tego nadaje.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Kwi 25, 2017 11:15    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Wolna Strefa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: