Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna Miasto Warszawa Online
Nasza warszawa Online

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szkoła dla dziecka państwowa czy prywatna?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Damski Pokój
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
movem
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Sty 16, 2017 00:45    Temat postu: Szkoła dla dziecka państwowa czy prywatna? Odpowiedz z cytatem

W tym roku moje dziecko ma iść do szkoły. Myślimy z mężem o prywatnej placówce ProFuturo http://www.profuturo.edu.pl/
Czytałam o niej na ich stronie i bardzo cieszy mnie to, że kładą nacisk na naukę języków.
Czy któreś z Was ma tam dziecko? Jestem ciekawa jak wyglądają w tej szkole metody pracy. Nie chciałabym oszczędzać na edukacji dziecka, ale szkoła prywatna do dość duży wydatek, a ja chcę być pewna, że dziecko będzie się tam dobrze czuło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Sty 16, 2017 00:45    Temat postu:

Powrót do góry
Krystyna33
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Sty 16, 2017 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem Pro Futuro to będzie doskonały wybór. Przede wszystkim szkoła ta jest liderem, jeżeli chodzi o nauczanie języków obcych. Poza tym stawia się w niej na rozwijanie takich kompetencji jak: kreatywność, asertywność, czy też zarządzanie swoim czasem. Co więcej dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, ponieważ są one prowadzone w ciekawy sposób, przy czym atmosfera panująca w szkole bardzo sprzyja ich dobremu samopoczuciu.
Elwira89
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Sty 16, 2017 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem z szkołami państwowymi ale nie znam akurat tej placówki
Powrót do góry
Vanila
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Sty 20, 2017 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama mam nadzieję, poślę dziecko do pro futuro. Szkoła Pro Futuro jest liderem w nauczaniu języków obcych w Polsce, to sprawia że dzieci wychodzą z tej szkoły dobrze wykwalifikowane, obyte z językiem, kreatywnością, pracą w grupie. Takie cechy pozwalaj dzieciom w późniejszym czasem zdobyć dobrą pracę. Taki początek szkoły prywatnej daje świetlaną przyszłość.
Powrót do góry
Urka
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, szkoła profuturo jest liderem nauczania języków obcych. Z tego co widziałam w internecie to szkoła jest partnerem znanych instytucji takich jak Cambridge English Language Assessment oraz innych, co jest równoznaczne z wysoką jakością nauczania, a sam Brian Trancy rekomenduje szkołe i jej nauczanie.
Powrót do góry
pryzmatowa
Nowy w Mieście

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od tego jakie mamy oczekiwania.
Powrót do góry
kakofonia
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Lut 13, 2017 08:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A także czy nas stać czy nie. Bo prywatne szkoły jednak kosztują.
Powrót do góry
breva
Nowy w Mieście

PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak mamy jedno dziecko to człowiek jest w stanie więcej pracować by pomóc mu w kształceniu takie jest moje zdanie. Szkoła profuturo różni się od innych prywatnych placówek tym, że tam podejście do dziecka jest naprawdę indywidualne i 99 % - i mówię to z pełną świadomością - osób nie zrezygnowałoby z tej szkoły, mam na myśli uczniów, nie tylko ich rodziców.
Powrót do góry
alyonaa
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największą zaletą jest to, że jako rodzice mamy możliwość przez 2 tygodnie bezpłatnie sprawdzać jak wygląda nauka w Pro Futuro, jak są przeprowadzane zajęcia, możemy zaznajomić dziecko z nią i dopiero potem zdecydować, czy faktycznie jest to szkoła, do której chcemy posłać naszą pociechę. Nigdzie indziej się z tym nie spotkałam i na pewno skorzystam z takiej możliwości. Smile
Powrót do góry
martynaly1991
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli stać was na szkołę prywatną to lepiej oczywiście dziecko do takiej wysłać . Myślę , że poziom nauczania w takiej szkole jest dużo wyższy . Szkoły z naciskiem na język obcy to fenomen , język jest ważny.
Powrót do góry
zyga759
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem każda szkoła to wydatek. Trzeba kupić plecaki do szkoły , podręczniki, zeszyty, przybory i opłacać jakieś składki. Tyle, że publiczna jest tańsza nie ma miesięcznej kwoty opłaty. Ja jestem za zwykłą, ale każdy ma inne na to oko.
Powrót do góry
oczko
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam szkołę podstawową w warszawie http://linde.waw.pl/ . Moje dziecko czuje się tam świetnie. Nie żałuję decyzji że posłałam tam córkę, gdyż wiem że inne szkóły nie zaoferowałyby jej tego co ta.
Powrót do góry
magnum
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Kwi 10, 2017 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak masz za co dziecku szkołę opłacić to wybierz prywatną. To zawsze jest lepsze rozwiązanie, bo mają bardziej indywidualne podejście do ucznia, a to dziecku na pewno wyjdzie na dobre.
Powrót do góry
pryzmatowa
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mimo wszystko byłabym za szkołą państwową, w prywatnej dziecko może być bardzo zmanierowane.
Powrót do góry
Elżbieta7
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2017 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaką średnią szkołę polecacie? Moja siostrzenica właśnie kończy gimnazjum i razem z rodzicami zastanawiają się nad wyborem dobrego liceum. Dziecko dobrze się uczy, jest ambitne. Chciałaby w przyszłości zostać lekarzem. Dlatego zastanawiają się nad wyborem http://www.lifeskills.pl/. To szkoła kształcąca autorskim programem dla óźniejszych kandydatów na medycynę a także dla przyszłych liderów. Mają świetny program, nawet relacje z medycyną ratunkową. Opinie o szkole słyszałam bardzo dobre. Czy ktoś ma dzieci uczące się w tej szkole? Chciałbym poznać opinie.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 21:47    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Damski Pokój Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: