Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna Miasto Warszawa Online
Nasza warszawa Online

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W jaki sposób oszczędzać na przyszłość?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Wolna Strefa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stokrotka33
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 17:11    Temat postu: W jaki sposób oszczędzać na przyszłość? Odpowiedz z cytatem

Wszystko na to wskazuje, że aby żyć godnie na emeryturze będziemy musieli oszczędzać. Zastanawiam się nad formą: lokaty, obligacje, konta oszczędnościowe, nieruchomości.... A może jeszcze coś innego? Jak wam się wydaje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Sty 24, 2014 17:11    Temat postu:

Powrót do góry
milka
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko i wyłącznie sprawdzone i bezpieczne inwestycje, ale takie, które przynoszą realny zysk. Warto dowiedzieć się, jak kupić obligacje korporacyjne i zacząć działać w tym kierunku, coraz więcej osób tak robi Smile
charlotte1991
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam własną firmę i każdą nadwyżkę odkładam na przyszłość. Firma na szczęście rozwija się bardzo dobrze i mam zamiar na dniach postawić halę z http://www.cobouw.pl/ by mieć miejsce na towar. Moim zdaniem własna działalność to najlepsza inwestycja w przyszłość.
Powrót do góry
panzer
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 02:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarabiam całkiem nieźle, ale nie prowadzę własnej działalności gospodarczej (poświęciłem się pracy w korporacji Smile ). Mimo to także zastanawiam się nad tym jak zabezpieczyć swoją przyszłość. Nie jest obecnie źle z moją sytuacją finansową i nie chcę żeby się pogorszyło. Inwestowałem trochę w lokaty, ale obecnie to ledwo pokrywa inflację. Poza tym zastanawiam się nad jakimś bardziej bezpiecznym sposobem, może jakimś ubezpieczeniem. Jeżeli ktoś z was wybierał już jakieś ubezpieczenie na życie to proszę o opinie co polecacie (w sensie firma, oferta, konkretny agent, itp). Interesuje mnie wstępnie np. taka oferta UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE WARSZAWA - konkretnie ochrona i inwestycja, tak aby pieniądze zarabiały również na siebie.

Zastanawiam się jeszcze nad wieloma szczegółami tego typu ofert. Dość ciekawe wydaje mi się zdanie:
Cytat:
Klient sam decyduje, jaką część składki przeznacza na inwestycję, a ile na ochronę.

Jeśli ktoś z was ma podobne ubezpieczenie na życie to niech się wypowie jaki pakiet wybrał.
Powrót do góry
kakofonia
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opcji jest sporo, trzeba się tylko trochę podszkolić w temacie oszczędzania, żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę.
Powrót do góry
cookie
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2014 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oszczędzać można na wiele sposobów, choćby instalując energooszczędne oświetlenie http://www.ihouse.pl/news/detal/oswietlenie-w-mieszkaniu-ktore-jest-najbardziej-energooszczedne/293/1 nie trzeba od razu zakładać lokat itp.
Powrót do góry
62miko
Nowy w Mieście

PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę o założeniu konta oszczędnościowego. Czytałem na http://www.comperia.pl/forum, że to jedna z najlepszych inwestycji w tej chwili. Zastanawiam się też nad kupnem mieszkania pod wynajem. Mam już jedno mieszkanie, które stoi puste i czeka na lokatorów. Jednak co dwa to nie jedno a pieniądze zawsze się przydadzą.
Powrót do góry
Jenkin
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś pisze o koncie oszczędnościowym gdzie procent wynosi 1-2% to nie wiem czy to taki skuteczny sposób na oszczędzanie. Wręcz bym powiedział, że może być problem. Giełda sama w sobie jest zyskowna, ale też ryzykowna najbardziej bezpieczne formy to nieruchmości i surowce mimo wszystko. Szczególnie tutaj http://www.pcg.pl/ bardzo dobra opcja, dla osób, które nie do końca znają się na inwestowaniu - bo bezpieczna. I w takim kierunku bym się przymierzał.
Powrót do góry
pryzmatowa
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2014 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw jeszcze trzeba mieć z czego oszczędzać, a niestety obecnie ludzie kompletnie nie mogą sobie na to pozwolić, ponieważ ledwo wiążą koniec z końcem.
Powrót do góry
feliks
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sob Paź 25, 2014 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy ile się obecnie zarabia, jakie się ma wydatki i w konsekwencji jaką sumę można przeznaczyć na inwestycje. Dobrą formą są nieruchomości, ale to wymaga sporego kapitału. Nieco mnie, w zasadzie nawet już skromne oszczędności, można zainwestować w złoto lub monety. Dobrym tego przykładem jest np. ta oferta http://inwestycje.mennica.com.pl/zloto/sztabki-mennicy-polskiej/

Złoto to dość bezpieczna inwestycja, skutecznie potrafi chronić przed inflacją. Nie mówię tutaj o wyrobach biżuteryjnych, bo ich nie opłaca się kupować. Tak naprawdę w grę wchodzą sztabki lub monety.
Powrót do góry
nosleep
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Paź 27, 2014 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja założyłem oddzielne konto i tak tam razem z zoną co miesiąc coś wpłacamy ze swojej pensji Wink wiadomo, jednego miesiąca jest to 300zł, ale są miesiące gdzie nawet i ponad 1000 jesteśmy w stanie odłożyc Wink
nudek
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Lis 12, 2014 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oszczędzenia to dobra forma, drugą jest posiadanie oszczędności na tzw. ciemną godzinę, moim zdaniem warto też pomyśleć o własnej nieruchomości. Warto również, jeśli już musimy, to brać rozsądnie pożyczki, ubezpieczenia itp. Fajne są porównywarki, jak ta: http://www.finmarket.pl/
Powrót do góry
janinka
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Lis 18, 2014 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najlepszy sposób to inwestowanie. Po co mamy odkładać po grosiku co miesiąc skoro mozemy raz zainwestować w bedziemy mieć pewne pieniadze na przyszłość. Teraz bardzo opłaca sie inwestować w nieruchomości. Możesz popatrzec sobie tutaj http://www.vivainvest.pl/ , jakie mają obecnie ceny mieszkań. Kupisz kilka i możesz czerpać z tego korzyści.
Powrót do góry
Dawid89
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Lis 19, 2014 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej odkładać na jakieś konto oszczędnościowe Smile To najlepszy pomysł Smile
hank
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Lis 20, 2014 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam założony III fillar bo ten II to zbytniego bezpieczeństwa mi nie zapewnia.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Lis 20, 2014 10:24    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Wolna Strefa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Skocz do: