Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna Miasto Warszawa Online
Nasza warszawa Online

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dieta i cukrzyca
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Wolna Strefa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arabella
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sob Lip 09, 2016 14:45    Temat postu: Dieta i cukrzyca Odpowiedz z cytatem

Znacie może jakieś miejsca, gdzie można dowiedzieć się, co można, a czego kompletnie nie wolno jeść przy cukrzycy?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sob Lip 09, 2016 14:45    Temat postu:

Powrót do góry
olka991
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Lis 17, 2016 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udaj się do diabetologa na pewno ci pomoże. Dieta jest bardzo ważna przy cukrzycy. Mój kuzyn choruje i ostatnio stracił nogę. Namawiamy go na protezę z http://www.ortopedyka.pl/oferta/ Niestety po części jest sam sobie winny bo w ogóle nie dbał o dietę.
Powrót do góry
karolina21
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Lis 17, 2016 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak u Pani dietetyk tutaj http://hb-dieta.pl/dieta-online/ . Na pewno Ci pomoże tak jak mi. Ceny są przyzwoite, a jesteśmy w stałym kontakcie Smile
Powrót do góry
Maddi
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Lis 22, 2016 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko zależy od tego na jakim etapie cukrzycy jesteś - tabletki, czy zastrzyki? Przede wszystki trzeba się zdrowo odżywiać, ograniczyć cukier, produkty pszenne jak makarony, białe pieczywo, alkohol. Ale oczywiście żadna porada nie zastąpi lekarza, czy dietetyka. Możesz jeszcze śledzić blogi o zdrowym odżywianiu np. https://kcalmar.com/blog/ , tam też znajdziesz wiele ciekawych i zdrowych przepisów Smile
Powrót do góry
wiola438
Nowy w Mieście

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu znajdziesz produkty min właśnie dla cukrzyków http://biolovers.pl/product-pol-13927-Primavika-Maslo-Orzechowe-ACTIVE-Bez-Soli-i-Cukru-470g.html. Do tego odpowiednia dieta i da się spokojnie z tą chorobą funkcjonować. No niestety kosztuje ona trochę wyrzeczeń.
Powrót do góry
koniczyna800
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Sty 04, 2017 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z cukrzycą nie ma co żartować! Konieczna jest opieka specjalisty chorób metabolicznych, który ustali Ci też odpowiednią dietę i plan żywieniowy. Tylko tak jesteś w stanie zapanować nad tą chorobą i nie dopuścić do powikłań. Jeśli szukasz dobrego lekarza z tej dziedziny, to polecam zapisać się do Centrum medycznego Polkard: http://centrum.polkard.pl/uslugi/choroby-metaboliczne.html#ui-jfmulticontent_c485-header-1
Zresztą na ich stronie znajdziesz dokładnie terminy przyjęć. Zerknij sobie.
Powrót do góry
karol18
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Sty 04, 2017 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jeśłi chorujemy na cukrzycę to tylko musimy stosować dietę, bo inaczej będzie tylko gorzej..
Powrót do góry
koniczyna800
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Maj 29, 2017 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie interesuje fakt, jakie są przyczyny cukrzycy typu 1? Czy mogą za nią odpowiadać czynniki genetyczne i fakt, że ktoś z rodziny na nią chorował? Wiem, że na pewno można przeprowadzić specjalistyczne badania np. w Centrum Medycznym Pratia , bo wiadomo, że odpowiednia diagnostyka jest najważniejsza i każdy powinien jej się poddawać. Co sądzicie?
Powrót do góry
marios
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Cze 22, 2017 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio na tym blogu czytałem co nieco o diecie dla diabetyków. Generalnie podstawa to zachowanie niskiego indeksu glikemicznego.
Powrót do góry
rossa
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sob Cze 24, 2017 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U coraz większej liczby kobiet cukrzyca pojawia się też przy okazji ciąży. Na szczęście zwykle po porodzie ta dolegliwość mija, ale na pewno ważne jest, zeby w trakcie ciąży przestrzegać wtedy diety cukrzycowej i regularnie kontrolować poziom glukozy i przyjmowac insulinę. Przeczytałam też, że jest coś takiego jak testy paskowe, które umożliwiają proste kontrolowanie stężenia glukozy i ciał ketonowych w moczu, a to pozwala znowu sprawdzić, czy przyjmuje się właściwą ilość kalorii.
Powrót do góry
Taternik
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Paź 17, 2017 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele się też mówi o słodzikach zastępujących cukier, a jednym z najpopularniejszych jest Aspartam. Czy ktoś może o nim słyszał i czy aspartam jest szkodliwy?. Bo po preczytnaiu kilku artykułów jestem dość mocno zaniepokojona, jest też sporo pozytywnych jednak, chętnie wysłucham kogoś kto go stosuje lub stosował już kiedyś, bardzo proszę o pomoc w tej kwestii bo nie wiem co mam robić, a słodzić niestety lubię
Powrót do góry
Nrudent
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Paź 18, 2017 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przeszedłem na dietę organiczną, jest bardzo zdrowa i wreszcie czuje się lepiej. Zobacz sobie na : https://bioiorganic.pl/organiczne/suplementy-diety/wzmocnienie/olejki-cbd/ tutaj jest sporo bio produktów ja sobie zamawiam z tej strony.
Powrót do góry
Gargamelka
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Paź 18, 2017 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dieta organiczna? Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam
Powrót do góry
beatryce
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Paź 24, 2017 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W cukrzycy oprócz diety, bardzo ważne jest aby regularnie się badać. Cukrzyca czasami sieje spustoszenie w organiźmie. Moja ciocia, która ma cukrzyce bada się kardiologicznie u http://kardiochirurgpoznan.pl/ . Jest bardzo zadowolona z opieki lekarskiej.
Powrót do góry
Kici_kici88
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Paź 25, 2017 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dieta przy cukrzycy jest niezwykle ważna, regularność odpowiednio zbilansowanych posiłków. Szczerze podziwiam ludzi, którzy sami sobie radzą, mając ten problem, boje się, że mnie też dopadnie, bo mam silne obciążenie genetyczne. Dlatego staram się jak mogę, aby przynajmniej to opóźnić w czasie... o ile to w ogóle możliwe. W każdym razie ostatnio korzystam sobie na próbę z lunch boxów maco bios bar, super opcja, zdrowo, smacznie, codziennie deser, ale w postaci odżywczej a nie pustych kalorii. I cenowo nawet korzystnie
Reklama

Wysłany: Sro Paź 25, 2017 21:49    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Wolna Strefa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: