Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna Miasto Warszawa Online
Nasza warszawa Online

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Da się leczyć nietrzymanie moczu?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Damski Pokój
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jesionka
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Maj 23, 2016 07:47    Temat postu: Da się leczyć nietrzymanie moczu? Odpowiedz z cytatem

Czy tego typu dolegliwości można jakoś skutecznie wyleczyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Maj 23, 2016 07:47    Temat postu:

Powrót do góry
kaktus
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Maj 23, 2016 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest do wyleczenia, chociaż nie jest to prosta sprawa.
Tutaj: http://www.tena.pl/ poczytaj sobie o różnych opcjach.
Przede wszystkim zaleca się ćwiczenia mięśni Kegla, ale myślę, że leki też wchodzą tu w grę.
Natomiast zanim cokolwiek podziała, dobrze będzie zabezpieczyć się odpowiednimi wkładkami urologicznymi.
Powrót do góry
postaka
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Cze 10, 2016 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście, że da się leczyć, tylko trzeba zacząć. Ja chodzę do lekarza Tomasza Wiśniewskiego do http://oberclinic.pl/ , klinika znajduje się na Chałubińskiego. Pan doktor to super fachowiec, bardzo mi pomógł.
Powrót do góry
badurnia
Nowy w Mieście

PostWysłany: Nie Cze 12, 2016 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy ćwiczenia mięśni nie przynoszą rezultatów, konieczne jest przyjmowanie leków. Stosuje się lekarstwa zmniejszające skurcze pęcherza (antycholinergiczne - nie mogą ich przyjmować osoby chore na jaskrę), a w przypadku kobiet także gałki dopochwowe.
Lekarstwa eliminują popuszczanie moczu i tzw. parcie naglące zmuszające do częstych wizyt w toalecie. Specjalista może zalecić leki hormonalne, które odbudują błonę śluzową cewki moczowej, czyniąc ją bardziej sprężystą i szczelniejszą. Przy niewielkim popuszczaniu pomagają leki przeciwdepresyjne, które zmniejszają siłę skurczów pęcherza i jednocześnie zwiększają napięcie mięśni zwieracza.
W ubiegłym roku pojawił się na rynku (na receptę) pierwszy lek w tabletkach - Yentreve. Jest on przeznaczony dla kobiet cierpiących na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Przyjmowanie go prowadzi do wzrostu napięcia i siły skurczu zwieracza cewki moczowej, co zapobiega popuszczaniu moczu podczas wysiłku fizycznego.
Warszawianka
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Cze 15, 2016 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno się da, warto iść z tym problemem do lekarza.
Powrót do góry
CzerwonyŻuk
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na nietrzymanie moczu najlepsze jest cwiczenie miesni kegla Smile Takie ćwiczenia pomagają wzmocnić mięśnie dna miednicy. A kiedy już twoje mięśnie będą silniejsze, to na pewno lepiej poradzisz sobie z powstrzymywaniem potrzeby fizjologicznej Smile
Powrót do góry
pajder
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Gru 18, 2017 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jasne ze sie da... jak nie cwiczeniami miesni kegla to laserowo.. w klinice Miracki w Wawie maja w tym duze doswiadczenie, http://klinikamiracki.pl/zabieg/laserowe-leczenie-wysilkowego-nietrzymania-moczu/ po tym napewno bedziesz zadowolona.. wystaczy jedna sesja
Powrót do góry
Wanka
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Sty 03, 2018 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście,że się da! Ja akurat nie miałam z tym problemu ale mniej więcej wiem jak wygląda nietrzymanie moczu u mężczyzn bo mój mąż miał z tym problem. Od razu poszedł do urologa, był leczony farmakologicznie i nosił takie specjalne wkładki dla mężczyzn http://www.tena.pl/mezczyzni/ , które zabezpieczały jego bieliznę przed zmoczeniem. Im prędzej się pójdzie z tym do specjalisty tym lepiej.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Sty 03, 2018 11:50    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Damski Pokój Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: