Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna Miasto Warszawa Online
Nasza warszawa Online

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gajuszz87
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 10:11    Temat postu: Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zamienniki? Odpowiedz z cytatem

Jakie części do samochodu wybrać? - oryginalne, używane, czy zamienniki? Jakie są pomiędzy nimi różnice w jakości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Sro Kwi 27, 2016 10:11    Temat postu:

Powrót do góry
iwonaa92
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze są oryginalne części (idealnie pasują do samochodu i są najlepszej jakości), ale są też najdroższe, chociaż to też zależy od marki. Co do zamienników, to niektóre są bardzo dobrej jakości, także w przypadku mniejszego budżetu, jest to jakaś sensowna alternatywa. Ja w oryginalne części do swojego Opla zaopatruję się tutaj http://www.autozoliborz.pl/serwis/akcesoria-i-czesci-opel
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oskarr85
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Maj 03, 2016 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używane części odradzam, głównie dlatego, że nie mają gwarancji i mają krótką żywotność. Odradzam także tanie zamienniki - są dość słabej jakości. Moim zdaniem warto kupować jedynie oryginalne części i droższe zamienniki. Mnóstwo nowych, oryginalnych części do wielu marek samochodów mają tutaj xczesci.pl - ostatnio trafiłem tam w dobrej cenie zestaw paska rozrządu z pompą wodną do swojego Peugeota https://xczesci.pl/partscatalogue/zestaw-paska-rozrzadu--pompa-wodna,2-03096-0100016,0100085,0100453.aspx
Powrót do góry
koniczyna800
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dla wygody części samochodowe kupuję online. Znajomy polecił mi dobry sklep, który dystrybuuje części do układów hamulcowych typu klocki, tarcze itp. Nazywa się Bozarto http://bozarto.pl/
Ważne, że sprzedają tylko nowe części, żadne azjatyckie podróbki. No i mają w ofercie ponad 300 różnych rodzajów tarcz i 400 klocków (do każdego auta coś się znajdzie). Przekonało mnie to do nich w 100%.
Powrót do góry
tomer
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też ostatnio skusiłem się on-line. Kupowałem akumulator i tarcze hamulcowe. Rzuć okiem np. na www.motointegrator.pl - zanim ktokolwiek powie że się reklamuje, rzućcie okiem na ich siatkę sklepów. U mnie na Mokotowie jest ich więcej niż sobie wyobrażałem. Wydaje mi się, że to jest tak, że muszą mieć jakieś stowarzyszone sklepy/warsztaty, bo to trochę niemożliwe, żeby sami tyle obrabiali Smile

piszę, bo dla mnie zawsze największym minusem jest właśnie to, że trzeba jechać gdzieś na ursus, żeby odebrać to co się kupiło w sklepie internetowym taniej.
Powrót do góry
kasiulas
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Maj 18, 2016 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja rzadko sama coś kupuje, mój mechanik ma rabaty w hurtowniach, a paragon za usługę dostaję więc nie mam powodu mu nie wierzyć, przy okazji się teraz przydają te paragony do rejestrowanie w narodowej loterii paragonowej ministerstwa finansów http://namasce.pl/badania-techniczne-pojazdu-nowe-przepisy-i-zasady/
Powrót do góry
Kali
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Maj 20, 2016 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź części na https://eport2000.pl/
typek
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Cze 03, 2016 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez wątpienia warto inwestować w używane części. Dzięki temu na pewno nie przepłacamy, a ich jakość będzie równie świetna jak nowych. Tutaj http://www.westico.pl/oferta/czesci-samochodowe-uzywane jest oferta, z którą na pewno warto się zapoznać.
Powrót do góry
Belzebub
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Cze 07, 2016 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupuję tylko oryginalne, jakoś zamienniki mnie nie interesują, a do używek zdecydowanie nie mam zaufania,bo nie wiem, co dana część już przeszła.
Powrót do góry
paaula190
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Lip 27, 2016 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli kogoś stać, to lepiej kupić nowe, oryginalne części - w końcu są najlepsze. Dobre jakościowo są też niektóre zamienniki, także to dobra alternatywa dla oryginałów - radzę jednak brać jedynie te ze średniej lub wyższej półki cenowej. Używane z kolei odradzam - mogą się popsuć w każdej chwili. Jeśli macie Opla, to zajrzyjcie do salonu AutoŻoliborz http://www.autozoliborz.pl/serwis/akcesoria-i-czesci-opel - mają tam oryginalne akcesoria i części do Opli, to autoryzowany serwis, więc ma się pewność, że są dobrej jakości.
Powrót do góry
kama20
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sob Paź 15, 2016 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil
Powrót do góry
gabrysia1989
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Paź 25, 2016 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam samochód używany i jestem bardzo zadowolona. napraw jak na lekarstwo, generalnie jest niezawodny al ostatnio ktoś polecił mi usuwanie dpf na maxituning.pl. ktoś coś takiego z was robił w swoim aucie?
hektorr89
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem do w miarę nowego samochodu, szczególnie z wyższej półki najrozsądniej montować nowe, oryginalne części - nie warto ryzykować z zamiennikami (niektóre są jednak dość dobrej jakości), a szczególnie z używanymi częściami. Części do samochodu, niezależnie czy nowe, czy używane warto kupować przez internet - wybór jest większy, niż w zwykłych sklepach, a ceny niższe, np. na http://zwmczaja.pl widziałem dobrej jakości filtry CNG i LPG.
Powrót do góry
kwiatek78
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Lis 22, 2016 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja myślę, że czasami można kupić dobre zamienniki, tak samo jak i części używane. sam często kupuję te pierwsze, ale szukam sprawdzonych źródeł. na przykład pphewaii.pl robi znakomitej jakości części zarówno do aut jak i do maszyn rolniczych.
Powrót do góry
tedeusszz
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Lis 22, 2016 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukacie bardzo dobrego sklepu internetowego w którym można kupić oryginalne części do Hondy ? Jeśli tak to koniecznie zapoznajcie się z ofertą Honda Plaza która oferuje części honda civic niesamowitej jakości części do każdej Hondy !
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Lis 22, 2016 15:36    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Motoryzacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: