Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna Miasto Warszawa Online
Nasza warszawa Online

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciąża a kwas foliowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Wolna Strefa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
traper
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Paź 18, 2018 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również w trakcie ciąży brałam kwas foliowy, ale nie jestem wstanie powiedzieć czy przyniósł jakieś korzystne rezultaty. Z pewnością mi nie zaszkodził. Korzystając z okazji chciałam poprosić młode mam o poradę. Mam bardzo obfity pokarm i nie mogę znaleźć odpowiednich wkładek dla siebie. Już dużo zainwestowałam i nie chcę znów bezsensownie wydawać pieniędzy. Znajoma poleciła mi wkładki z tej serii https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkty/wkladki-laktacyjne . Czy jakaś mama ich używała i może coś na ich temat powiedzieć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Czw Paź 18, 2018 20:13    Temat postu:

Powrót do góry
Mondeo
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Paź 29, 2018 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest zbadać sobie poziom kwasu foliowego i wit. B12, badanie MTHFR. Najlepiej już podczas planowania ciąży. Dzięki temu badaniu chro­nisz swo­je dziecko przed wys­tąpi­e­niem m.in. wad cewy ner­wowej oraz innych kom­p­likacji. Osobiście stawiam na profilaktykę.
Powrót do góry
kasiulas
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Lis 05, 2018 09:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ciąży trzeba się stosować do zaleceń lekarza i jeśli zdecyduje że powinnaś cokolwiek brać to trzeba się dostosować, a ja bym dodatkowo radziła zapobiegać powstawaniu rozstępów, możesz w tym celu smarować sobie brzuch olejkiem bio oil, u mnie się doskonale sprawdził
Powrót do góry
farada
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Gru 21, 2018 07:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie poza witaminą d http://www.vigantoletten.pl/ nie stosowałam witamin, starałam się w miarę zdrowo odżywiać i to przynosi pozytywne skutki ale wiadomo że witamina d prawie nie występuje w produktach spożywczych, nawet w morskich rybach jest jej za mało żeby pokryć nasze dzienne zapotrzebowanie
Powrót do góry
zwrud
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Gru 21, 2018 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja niestety nie wiem jak to się ze sobą łączy
Powrót do góry
Domestic
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Sty 07, 2019 06:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wręcz wskazane brać kwas foliowy, ale także inne witaminy. Najlepiej zeby ginekolog skierował na takie badania, by dowiedzieć się czego jest niedobór bądź nadmiar. No a poza tym polecam wykonać badania prenatalne, zeby wiedzieć czy maluszek dobrze się rozwija. Ja na takie badania umawiałam się do Gyncentrum w Częstochowie, a konkretniej do pani doktor Rozmus-Warcholińskiej. Chodziłam prywatnie i ciesze się bo wybrałam sobie USG 4D na którym super było wszystko widać.
Aligator20
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Sty 16, 2019 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy czym takie kwestie powinniście konsultować zawsze z lekarzem prowadzącym Waszą ciążę. To najrozsądniejsze wyjście z tej sytuacji. Jeśli potrzebujecie dodatkowych porad, to warto zacząć odwiedzać takie blogi parentingowe jak http://www.olomanolo.pl/ Da Wam to wiele dodatkowej wiedzy w tematach, które mogą być dla Was ważne.
Powrót do góry
kiwi
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Sty 16, 2019 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie
Powrót do góry
marek7883
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Sty 17, 2019 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie kobiety w ciąży powinny brać kwas foliowy, bo chyba nie ma żadnych większych przeciwwskazań, co do jego używania, ale oczywiście możesz porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Ja wybieram się do ginekologa do Centrum Medycznego https://cmp.med.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CandyPrince.6
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Sty 18, 2019 00:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi też lekarz polecał go zażywać
Powrót do góry
Viola
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Sty 21, 2019 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja na jakimś portalu czytałam, że kwas foliowy powinno się brać jeszcze przed zajsciem w ciaże. Wiele osób o tym zapomina, że do ciąży powinno się przygotować jeśli jest ona planowana. Jeśli nie, bo wiadomo nie zawsz tak jest to od momentu dowiedzenia się o niej kwas foliowy jest bardzo ważny. U mnie to już trzeci trymestr ciąży i biorę zestawy witamin dla ciężarnych. Ale na poczatku lekarz tylko kwas foliowy zalecał właśnie.
Powrót do góry
maksik
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Sty 22, 2019 08:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja o tym czytała w każdym poradniku dla kobiety w ciąży. A przez okres ciaży i zwolnienia lekarskiego przeczytałam chyba najwięcej ksiażek w całym swoim życiu. Niestety u mnie ciąża była zagrożona od 22 tygodnia i leżenie było przymusem. Maż tylko dokupywał kolejne poradniki. I jeśli mam być szczerza to polecam wiedzę z nich. Na prawdę świetnie przygotowały mnie do roli matki i zawsze mogę do nich wrócić. Podczas czytania zaznaczałam te rozdziały gdzie w póżniejszym czasie będę mogła znaleźć odpowiedzi na różne pytania.
Powrót do góry
anabell71
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Sie 05, 2019 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście kwas foliowy jest bardzo ważny, ale nie można też zapominać o suplementacji np. żelaza. Jest to również bardzo ważne. Najlepiej będzie wybrać się się do lekarza, który wszystko wyjaśni i powie Ci dokładnie jakie suplementy powinnaś stosować zarówno w czasie starania się o dziecko, jak i w ciąży. U mnie świetnie sprawdzało się żelazo w płynie Blueiron. Jest to lepiej przyswajalna forma żelaza, a dodatkowo w składzie zawiera także kwas foliowy i witaminę B12. Jest w 100% bezpieczny dla kobiet w ciąży, więc polecam spróbować. Smile
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pon Sie 05, 2019 11:50    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Wolna Strefa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Skocz do: