Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna Miasto Warszawa Online
Nasza warszawa Online

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyjazd za granicę a ubezpieczenie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Wolna Strefa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maksik
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Sie 09, 2018 14:19    Temat postu: Wyjazd za granicę a ubezpieczenie? Odpowiedz z cytatem

Czy opłaca się wykupić dodatkowe ubezpieczenie wyjeżdżając za granicę? Bo żona powiedziała, że lepiej takie wykupić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Czw Sie 09, 2018 14:19    Temat postu:

Powrót do góry
kakofonia
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Sie 10, 2018 08:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno wyjeżdżając za granicę trzeba pamiętać o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym, nigdy przecież nie wiadomo, co się wydarzy.
Powrót do góry
maksik
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Sie 17, 2018 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, ale od NFZ masz kartę EKUZ (Europejska Karta Leczenia Zdrowotnego), czyli masz ubezpieczenie i w razie czego Ci udzielą pomocy. Więc jaki sens jest jeszcze wykupywać ubezpieczenie prywatne?
Powrót do góry
Viola
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Sie 20, 2018 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka, że z ubezpieczeniem na kartę EKUZ tylko udzielą Ci pomocy lekarza w przypadku nagłego przypadku. A jak zobaczysz na https://wakacyjnapolisa.pl/ to masz sumę ubezpieczenia obejmującą i transport i leczenie a nawet transport zwłok.
Powrót do góry
maksik
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Sie 23, 2018 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to nie wiedziałem. I na tej Wakacyjnej Polisie co napisałaś widzę, że można wybrać różne opcje ubezpieczenia. Ciekawie to wygląda.
Powrót do góry
arnold4432
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Sie 23, 2018 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze jak wyjeżdżałem za granice to kupowałem ubezpieczenie.
zerka
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Sie 23, 2018 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że i EKUZ i ubezpieczenie działają w podobny sposób, jednak EKUZ ma więcej obostrzeń i warunków, jakie trzeba spełnić, żeby ją wyrobić. Nie pamiętam dokładnie, jakie to były, bo czytałam o tym dość dawno, ale na pewno takie istnieją. Natomiast co do ubezpieczenia, lepiej jest mieć dodatkowe zabezpieczenie na czas wyjazdu, bo nie da się przewidzieć wszystkiego w 100%, a myślę, że na wakacjach w naszym kraju jednak szybciej zadziała krajowy ubezpieczyciel niż EKUZ.
Powrót do góry
gwardia
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Sie 23, 2018 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że się opłaca takie ubezpieczenie turystyczne to podstawa! ja bez tego za granicę się nie ruszam, za duże ryzyko i zwyczajnie strach. Na http://leadhouse.pl/signup/vanikinewstyle/be32313ac246c925148354bb0a21f6d7?src=1686bb5ea14b1eec39c372e47305be64&sid=[=SID=] znajdziesz najtańsze oferty, korzystałam w tym roku.
Powrót do góry
maksik
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Sie 24, 2018 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zerka napisał:
Wydaje mi się, że i EKUZ i ubezpieczenie działają w podobny sposób, jednak EKUZ ma więcej obostrzeń i warunków, jakie trzeba spełnić, żeby ją wyrobić. Nie pamiętam dokładnie, jakie to były, bo czytałam o tym dość dawno, ale na pewno takie istnieją. Natomiast co do ubezpieczenia, lepiej jest mieć dodatkowe zabezpieczenie na czas wyjazdu, bo nie da się przewidzieć wszystkiego w 100%, a myślę, że na wakacjach w naszym kraju jednak szybciej zadziała krajowy ubezpieczyciel niż EKUZ.

Ale przecież jeśli masz ubezpieczenie w NFZ to wystarczy, ze wypiszesz wniosek i wydadzą Ci kartę EKUZ bez problemu. Jak jestem za granicą i w razie potrzeby pokarzesz ją to bez problemu dostajesz pomoc. To wiem, ale z ubezpieczeniem prywatnym chyba masz więcej mozliwości.
Powrót do góry
Viola
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sob Sie 25, 2018 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No masz. Zarówno obejmuje pomoc medyczna. Operacje z sumy ubezpieczenia czy w najgorszym wypadku transport zwłok. Straszne, ale takie rzeczy się zdarzają. A koszt ubezpieczenia za jeden dzień nie jest wyskoki w porównaniu z kosztami jakie trzeba ponieść jeśli się takiego ubezpieczenia nie posiada.
Powrót do góry
maksik
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Sie 28, 2018 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no to widzisz nie wiedziałem. poczytam na Wakacyjnej polisie jak to wygląda.
Powrót do góry
elka2
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2018 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie warto na miejscu szukać polskiego psychologa. Tutaj https://psychomedic.online jest dobre rozwiązanie. Klinika Psychomedic oferuje bowiem wideokonsultacje z polskim psychologiem, dzięki którym można odzyskać wiarę w siebie i zmienić podejście do wielu spraw.
Powrót do góry
stuper
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten temat został poruszony w artykule http://www.sisr.pl/wakacje-slodkie-wakacje-zadbaj-o-polise-na-wakacyjny-wypadek/. Sądze, że on odpowie na większość pytań osób, które zastanawiają się nad kupnem ubezpieczenia na wakacje Smile
Powrót do góry
klamotek
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sob Wrz 08, 2018 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej warto miec wykupione takie ubezpieczenia na wakacje. Szczegolnie jesli jedziemy za granice. Tutaj http://www.sisr.pl/wakacje-slodkie-wakacje-zadbaj-o-polise-na-wakacyjny-wypadek/ mozna o tym poczytac. Wazne, zeby takie ubezpieczenie nas rzeczywiscie chronilo.
Powrót do góry
przemyslaw
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sob Lis 17, 2018 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wyobrażam sobie wyjazdu za granicę bez wykupionego ubezpieczenia. Wolę dmuchać na zimne, niż później żałować. Na stronie https://polisoteka.pl/ubezpieczenie-turystyczne znajdziesz wiele ciekawych informacji w tym temacie.Warto się z nimi zapoznać.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sob Lis 17, 2018 19:51    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Wolna Strefa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: