Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna Miasto Warszawa Online
Nasza warszawa Online

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyspa Joanna Miszczuk

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Wolna Strefa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alani
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 16:51    Temat postu: Wyspa Joanna Miszczuk Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim, zastanawiam się nad zakupem książki Joanny Miszczuk "Wyspa". Może ktoś z was ją czytał, warta uwagi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Sty 15, 2016 16:51    Temat postu:

Powrót do góry
lola
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałam, że bardzo dobra książka:) W sumie każdy ma inny gust, tutaj znalazłam recenzję http://www.valhalla.pl/wyspa-joanna-miszczuk-recenzja-ksiazki/, zajrzyj sobie. Może pomoże Ci w podjęciu decyzji:)
alani
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lola napisał:
Ja słyszałam, że bardzo dobra książka:) W sumie każdy ma inny gust, tutaj znalazłam recenzję http://www.valhalla.pl/wyspa-joanna-miszczuk-recenzja-ksiazki/, zajrzyj sobie. Może pomoże Ci w podjęciu decyzji:)

Dzięki, fajna recenzja:)
Powrót do góry
sylwia4012
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Mar 12, 2018 09:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie znam, ale mogę Ci zaproponować inną ciekawą pozycję. Sama trafiłam na nią przypadkiem - mój bratanek czytał jako lekturę szkolną Very Happy Mam na myśli Kroniki Saltamontes Moniki Marin. Piękna i wzruszająca opowieść o ponadczasowych wartościach - o miłości, przyjaźni, poświęceniu. Warto rzucić okiem, bo mimo tego, że lektura z założenia dla młodzieży, to z pewnością przypadnie do gustu także starszym. Ja polecam.
Powrót do góry
yeti489
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Mar 12, 2018 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa tomy Kronik pochłonęłam w weekend i czekam na dalsze losy Adama i Aleksa, a także cd tajemnic bractwa. Nie wiem, czy zwróciłaś uwagę czytając ile prawd można dostrzec w zachowaniu i historii sierot, w tak trudnych powojennych czasach. Dla nich sens maja wartości, których u nas , dzisiaj na próżno szukać. I te złote myśli... Zdecydowanie warto sięgnąć.
Powrót do góry
sylwia4012
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Mar 14, 2018 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o złote myśli z książki autorstwa Moniki Marin, to moją ulubioną jest: „Człowiek żyje, dopóki marzy, dopóki realizuje swoje cele, dopóki widzi sens własnego istnienia”. Oczywiście nie jedyna. „Kroniki Saltamontes” to obecnie mój ulubiony cykl, dawno tak mocno nie wpadłam.
Powrót do góry
Lumena
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Mar 14, 2018 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylwia4012 napisał:
Jeśli chodzi o złote myśli z książki autorstwa Moniki Marin, to moją ulubioną jest: „Człowiek żyje, dopóki marzy, dopóki realizuje swoje cele, dopóki widzi sens własnego istnienia”. Oczywiście nie jedyna. „Kroniki Saltamontes” to obecnie mój ulubiony cykl, dawno tak mocno nie wpadłam.

A ja bardzo lubię ten cytat: „Aby świat ruszył do przodu, potrzebna jest świeża myśl! [..] Wymyśl świat, w jakim chciałbyś żyć.”
Ogólnie Kroniki czyta się łatwo, szybko i przyjemnie, ale mądrych tzw złotych myśli też w nich nie brak Smile
Powrót do góry
Elkus
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Mar 26, 2018 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lumena napisał:
sylwia4012 napisał:

A ja bardzo lubię ten cytat: „Aby świat ruszył do przodu, potrzebna jest świeża myśl! [..] Wymyśl świat, w jakim chciałbyś żyć.”
Ogólnie Kroniki czyta się łatwo, szybko i przyjemnie, ale mądrych tzw złotych myśli też w nich nie brak Smile

MÓJ TEŻ!!!! KRONIKI SALTAMONTES SĄ SWIETNE. WIECI KIEDY DOKŁADNIE PREMIERA 3 TOMU????? JUZ SIE NIE MOGE DOCZEKAC!!!!
Powrót do góry
iga32
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Mar 30, 2018 08:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wyczytałam w sieci, to 3 tom ma być w księgarniach w kwietniu. Niestety nigdzie nie znalazłam informacji, którego konkretnie. Pozostaje czekać, ale na pewno warto Smile
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Mar 30, 2018 08:57    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Wolna Strefa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: