Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna Miasto Warszawa Online
Nasza warszawa Online

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spółka czy warto ?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Wolna Strefa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiraki
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Cze 10, 2016 09:54    Temat postu: Spółka czy warto ? Odpowiedz z cytatem

Witam, od wielu lat pracuje w świecie informatycznym, w ostatnim czasie dostałam możliwość wejścia w spółkę. Jako kobieta jestem pełna obaw, gdyż nie chciałabym się na tym przejechać. Firma https://www.i-kancelaria.pl/klient-biznesowy/przeksztalcenie-spolki/ z którą współpracuje jest bardzo odpowiedzialna. Ale jak to wygląda z innej perspektywy, praca to jedno a formalności to drugie. Czy ktoś ma podobne doświadczenia ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Cze 10, 2016 09:54    Temat postu:

Powrót do góry
marchewkowa
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Cze 13, 2016 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak możesz to unikaj spółek, chyba, że będzie to spółka jednoosobowa. Miałam spółkę z bratem i do tej pory spłacam długi.
Powrót do góry
ayris
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Lip 21, 2016 05:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jak najbardziej warto. W prowadzeniu spółki może cipomóc ta firma http://spolkapro.pl/ Pomagają też w założeniu jej, zebraniu dokumentów itd. Spółki niepłacą składek ZUS co jest moim zdaniem bardzo wygodne.
Powrót do góry
dzejzi
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Kwi 07, 2017 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się mądrze podejdzie do kwestii spółek, to można i dobrze na tym wyjść. Można skontaktować się choćby z http://www.spolki-excelio.pl i wszystko dokładnie nam wyjaśnią. Wiadomo, trzeba wiedzieć z kim się wchodzi w spółkę, ale można i tylko na siebie mieć.
kasik.mat
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 08:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spółki mają swoje plusy i minusy, jak wszystko. Niektórzy zakładają spółki i wychodzą na swoje, inny mają mniej szczęścia i plajtują. Mój znajomy kupił spółkę z oo http://kupujefirmy.eu/kupujemy/ i z tego co wiem, firma dobrze prosperuję.
Powrót do góry
NikolaW
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanów się lepiej nad firmą za granicą. Poczytaj sobie o różnych opcjach. Na https://spolkawsingapurze.pl choćby są informacje i można serio się nad tym zastanowić. Zerknij Wink Nie ma co tak wchodzić w jakiś biznes na gorąco.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
NikolaW
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sob Paź 14, 2017 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, która uniemożliwia Ci konkretne prowadzenie spółki, to moim zdaniem warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Pomogą Ci w tym oni http://www.spolki-excelio.pl pomoc prawna, doradztwo, prowadzenie spółki, kupno lub jej sprzedaż.
Powrót do góry
elabarbara
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Paź 17, 2017 08:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś bierze udział dzisiaj w bezpłatnym Europejskim Forum Gospodarczym w Łodzi 2017 ? Ważne wydarzenie dla biznesu. Jestem ciekawa jak dziś będzie na forum.
Powrót do góry
jjusti18
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Paź 17, 2017 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super
Powrót do góry
Radekrak
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pią Paź 20, 2017 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, ja byłem na Europejskim Forum Gospodarczym - Łódzkie 2017. Bardzo mi się podobał charakter imprezy i fakt, że wstęp był za darmo. W przyszłym roku też skorzystam!
Powrót do góry
pracodawca
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś z Was miał do czynienia z kupnem gotowej spółki? Jest wiele firm, które oferują taką sprzedaż. Troche poszperałem w internecie i znalazłem ciekawe oferty - np. tu. Ale zastanawiam się, jak to wygląda od strony formalnej? Czy faktycznie jest to takie duże ułatwienie? Warto wydać pieniądze na taki cel?
Powrót do góry
Robcio12
Nowy w Mieście

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykupienie spółki lub jej stworzenie nigdy nie da gwarancji czy dany interes się uda czy nie. Tak naprawdę jest to zawsze indywidualna sprawa i nie zależy wyłącznie od pomysłu firmy, ale także osób, które tworzą dana spółkę. Ja mam zamiar niedługo wejść w spółkę produkującą zbiorniki ciśnieniowe i mimo, że mam drobne obawy, bo nigdy nie miałem własnej firmy, to stwierdziłem: "Jak nie teraz to kiedy?"
Powrót do góry
elabarbara
Nowy w Mieście

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 09:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coraz więcej firm decyduje się na elektroniczny obieg dokumentów. Na pewno zaoszczędzicie czas i pieniądze, więc to sensowne rozwiązanie. Pomaga on oszczędzać czas oraz sprawia, że praca z dokumentami staje się wygodniejsza. Pracownik nie musi opisywać długopisem faktur na odwrocie, przekładać dokumentów z biurka na biurko, a później szukać ich w papierowym archiwum, kiedy są potrzebne. Sama myślałam nad zgłoszeniem się do nich http://www.primesoft.pl/
Powrót do góry
basiek76
Nowy w Mieście

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2018 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj trochę o takich sprawach, ja ostatnio potrzebowałam się dowiedzieć czym są np. ceny transferowe i bardzo mi pomogło to http://www.roedl.net/pl/pl/warto_wiedziec/ceny_transferowe/ceny_transferowe_istotne_zmiany_od_1_stycznia_2017_r.html
Powrót do góry
Umami
Nowy w Mieście

PostWysłany: Czw Maj 10, 2018 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli odpowiednio sprawdzisz spółkę kontrahenta to warto. Ja sam chciałem wejść do spółki cywilnej w znajomym, ale mimo wszystko sprawdzałem spis spółek cywilnych by mieć pewność, że nie powierzam pieniędzy oszustowi. Dzięki rejestrom spółek cywilnych wyszukanie interesującego nas przedsiębiorstwa jest bardzo proste i szybkie Smile
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Maj 10, 2018 17:10    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Miasto Warszawa Online Strona Główna -> Wolna Strefa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: